Katedra za

Računarstvo i informatiku

Prijavljeni master radovi

177. Stefan Panić, 1055/2014, I smer
Principi programiranja korisničkog interfejsa na operativnom sistemu Android
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Filip Marić, Anđelka Zečević
Prijavadatum: 18.09.2017.

176. Goran Vinterhalter, 1103/2015, I smer
Bioinformatička analiza povezanosti funkcije i neuređenosti proteina
mentor: Jovana Kovačević    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Saša Malkov
Prijavadatum: 23.08.2017.

175. Nenad Vasić, 1011/2016, R smer
Pretprocesiranjem do jednostavnijeg pisanja lepog izvornog koda
mentor: Filip Marić    komisija: Milena Vujošević Janičić, Mirko Spasić
Prijavadatum: 23.08.2017.

174. Dušan Slijepčević, 1074/2011, I smer
Stablo opsega i primene
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Vesna Marinković
Prijavadatum: 23.08.2017.

173. Đorđe Vuletić, 1150/2016, I smer
Razvoj softvera za pretragu i analizu domena Dubokog veba
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Vladimir Filipović, Anđelka Zečević
Prijavadatum: 22.08.2017.

172. Aleksandar Minić, 1122/2016, I smer
Obrasci za projektovanje za računarstvo u oblaku
mentor: Saša Malkov    komisija: Vladimir Filipović, Filip Marić
Prijavadatum: 22.08.2017.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

171. Milan Laketić, 1138/2015, MR smer
Analiza otpornosti različitih video formata na greške u prenosu video sadržaja putem transportnog toka
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Jelena Graovac
Prijavadatum: 18.08.2017.
Izveštajdatum: 14.09.2017.
Rad

170. Zoran Gligorić, 1129/2015, I smer
Korelaciono imune Bulove funkcije
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Vesna Marinković
Prijavadatum: 17.07.2017

169. Andrija Miljković, 1025/2012, I smer
Testiranje softvera u agilnom okruženju
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Filip Marić, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 23.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

168. Tina Mastilović, 1041/2016, MR smer
Implementacija video plejera sferičnog videa korišćenjem ffmpeg i openCV programske podrške
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Jelena Graovac, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 23.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

167. Eva Tuba, 1086/2015, I smer
Optimizacija metaparametara mašine potpornih vektora
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Mladen Nikolić, Stefan Mišković
Prijavadatum: 20.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

166. Dragana Andrejić, 1098/2012, I smer
Projektovanje prilagodljivih veb-aplikacija korišćenjem projektnih obrazaca
mentor: Filip Marić    komisija: Jelena Hadži-Purić, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 20.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

165. Mirjana Kostić, 1035/2013, I smer
Razvoj veb aplikacija pomoću MEAN steka
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Ivan Čukić
Prijavadatum: 18.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

164. Marjana Šolajić, 1038/2015, I smer
Iskazne neuronske mreže za aproksimaciju kombinatornih kola na osnovu uzorka ulaza i izlaza
mentor: Mladen Nikolić    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 16.06.2017.
Izveštajdatum: 18.09.2017.
Rad

163. Dušan Cemović, 1058/2011, I smer
Analiza linkova i algoritam PageRank
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 14.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

162. Dalibor Stanisavljević, 1158/2014, I smer
Algoritmi za sređivanje klizne slagalice
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Vesna Marinković
Prijavadatum: 13.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

161. Milica Kojičić, 1066/2015, I smer
Razvoj veb aplikacije za predikciju i metapredikciju T-ćelijskih epitopa
mentor: Jovana Kovačević    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Anđelka Zečević
Prijavadatum: 12.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

160. LJubica Peleksić, 1070/2015, I smer
Klasifikacija obolelih od Alchajmerove bolesti na osnovu analize njihovog spontanog govora
mentor: Jelena Graovac    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Jovana Kovačević
Prijavadatum: 08.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

159. Nikola Spasojević, 1104/2015, I smer
Implementacija nekih algoritama u kvantnom okruženju
mentor: Miodrag Živković    komisija: Saša Malkov, Anđelka Kovačević, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 02.06.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

158. Mina Badovinac, 1105/2016, MR smer
Algoritmi zasnovani na rođendanskom paradoksu i primene
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Vesna Marinković
Prijavadatum: 23.05.2017.datum odluke NNV: 30.06.2017.

157. Aleksandar Šuka, 1089/2015, I smer
Implementacija dodataka za Internet pregledač za prepoznavanje lažnih vesti
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Filip Marić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 07.05.2017.datum odluke NNV: 19.05.2017.

156. Mladen Lazić, 1088/2015, I smer
Implementacija veb aplikacije za problem rutiranja vozila
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Vladimir Filipović, Saša Malkov
Prijavadatum: 07.05.2017.datum odluke NNV: 19.05.2017.

155. Uroš Milenković, 1130/2015, I smer
Razvoj veb aplikacija za praćenje razvoja naracije kod dece
mentor: Saša Malkov    komisija: Jelena Graovac, Anđelka Zečević
Prijavadatum: 04.05.2017.datum odluke NNV: 30.06..2017.

154. Petar Rutešić, 1157/2014, I smer
Uporedni pregled i analiza tehnika povezivanja mobilnih klijentskih aplikacija i servera
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Milena Vujošević Janičić
Prijavadatum: 25.04.2017.datum odluke NNV: 19.05.2017.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

153. Nenad Lazić, 1092/2015, I smer
Daljinska kontrola robota sa Android uređaja
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Miodrag Živković, Vesna Marinković
Prijavadatum: 01.04.2017.datum odluke NNV: 21.04.2017.

152. Aleksandra Karadžić, 1131/2015, I smer
Alat Valgrind - implementacija konvencije FPXX za arhitekturu MIPS
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Filip Marić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 30.03.2017.datum odluke NNV: 21.04.2017.

151. Milica Selaković, 1005/2016, MR smer
Geometrijske konstrukciije nad uređajima osetljivim na dodir
mentor: Predrag Janičić    komisija: Srđan Vukmirović, Filip Marić
Prijavadatum: 26.01.2017.datum odluke NNV: 24.02.2017.

150. Dragana Marinković, 16/1116, MR smer
Pokrivanje prvougaonika celobrojnih ivica minimalnim brojem kvadrata
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Stefan Mišković
Prijavadatum: 28.12.2016.datum odluke NNV: 20.01.2017.

149. Miloš Đurić
Realizacija algoritma AES na platformi nVidia CUDA
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 20.09.2013. datum odluke NNV: 20.09.2013.
Izveštajdatum: 21.9.2016.
Rad

148. Korićanac Rajko, 1115/2014 , I smer
Izgradnja informacionog sistema za podršku skriningu raka grlića materice
mentor: Saša Malkov    komisija: Nenad Mitić, Anđelka Zečević
Prijavadatum: 02.09.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.

147. Kuzmanović Vladimir, 1046/2013, MR smer
Operativni sistem za rad u realnom vremenu za ARM Cortex M3 mikroarhitekturu i njegova primena u kontroli digitalne crne kutije
mentor: Miroslav Marić    komisija: Miodrag Živković, Filip Marić
Prijavadatum: 28.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 20.09.2016.
Rad

146. Pejčić Biserka, 1008/2015, R smer
Primena algoritma stabla odlučivanja u prepoznavanju ponašanja i zdravstvenih rizika kod starijih osoba
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Filip Marić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 25.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 17.09.2017.
Rad

145. Matijević Luka , 1106/14, I smer
Paralelizacija algoritma za predikciju savijanja proteina u HP modelu zasnovanom na koloniji mrava
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 24.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

144. Mićić Magdalena, 1038/2014, I smer
Predikcija sekundarne strukture proteina na osnovu statističkih podataka o zastupljenosti amino-kiselina u sekundarnoj strukturi
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Jovana Kovačević
Prijavadatum: 23.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.

143. Kostić Stefan, 1032/2014, I smer
Transkripcija monofonih melodija
mentor: Saša Malkov    komisija: Nenad Mitić, Filip Marić
Prijavadatum: 23.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

142. Kaplarević Dejan, 1093/2014, MR smer
Kriptoanaliza algoritma ORYX
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 19.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

141. Tijana Jordanov, 1011/2014, I smer
Razvoj softvera za obradu i prikaz informacija u motornim vozilima
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Filip Marić, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 19.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.

140. Sanja Mijalković, 1061/2013, I smer
Pronalaženje mesta integracije HIV virusa u ljudskom genomu
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Miloš Beljanski
Prijavadatum: 02.08.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 12.09.2017.
Rad

139. Stefan Tatić, 1020/2011, I smer
Analiza performansi JSF Veb aplikacija
mentor: Filip Marić    komisija: Miodrag Živković, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 29.07.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 23.09.2016.
Rad

138. Manić Miloš, 1087/2014, I smer
Smanjenje dimenzionalnosti prostornih podataka pomoću veštačkih neuronskih mreža
mentor: Mladen Nikolić    komisija: Filip Marić, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 06.07.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.

137. Perica Trajkov, 1023/2012, I smer
Optimizacija troškova u transportnoj mreži primenom metode promenljivih okolina
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miodrag Živković, Miroslav Marić
Prijavadatum: 02.07.2016.datum odluke NNV: 09.09.2016.
Izveštajdatum: 16.09.2016.
Rad

136. Jovan Radosavljević, 1091/2014, I smer
Razbijanje algoritma DES grubom silom korišćenjem akceleratora Maxeler
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 22.06.2016datum odluke NNV: 24.06.2016.
Izveštajdatum: 25.9.2016.
Rad

135. Milan Mitić, 1021/2011, I smer
Bezbednosni aspekti razvoja složene Java veb aplikacije sa više nivoa pristupa
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 14.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016.

134. LJiljana Lazić, 1009/2014, R smer
Efikasan i kvalitetan razvoj veb aplikacije za raspoređivanje i prikaz geoprostornih tačaka u ravni
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 14.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016.
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

133. Dušan Zornić, 1146/2010, I smer
Bent funkcije
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 13.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016

132. Ivan Milić, 1099/2014, I smer
Principi programiranja aplikacija za iOS platformu u programskom jeziku Objective-C
mentor: Filip Marić    komisija: Saša Malkov, Miroslav Marić
Prijavadatum: 13.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 5.09.2017.
Rad

131. Jelena Lošić, 1061/2015, R smer
Programska realizacija metaprogramiranja u fazi kompilacije u programskom jeziku Skala upotrebom makroa
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Dušan Tošić
Prijavadatum: 07.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016

130. Dejan Tomić, 1026/2014, I smer
Algoritmi za generisanje particija
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 09.06.2016datum odluke NNV: 24.06.2016

129. Aleksandar Milanović, 1041/2011, I smer
Algoritmi zapraćenje linije za Arduino robota IC senzorima
mentor: Miodrag Živković    komisija: Saša Malkov, Milena Vujošević Janičić
Prijavadatum: 09.06.2016datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 21.09.2016.
Rad

128. Tijana Kostić, 1155/2014, I smer
Karakterizacija neuređenih regiona proteina pomoću ponavljajućih niski
mentor: Nenad Mitić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Miloš Beljanski
Prijavadatum: 08.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 17.09.2017.
Rad

127. Darko Stošić, 1059/2014, I smer
Implementacija i evaluacija metoda klasifikacije za velike skupove podataka
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Vladimir Filipović, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 07.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016

126. Lazar Mrkela, 1062/2014, I smer
Rešavanje problema optimalnog planiranja bežičnih meš mreža primenom metaheurističkih metoda
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miodrag Živković, Miroslav Marić
Prijavadatum: 06.06.2016datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 14.09.2016.
Rad

125. Aida Zolić, 1023/2015, R smer
Heuristički pristup rešavanju lokacijskog problema sa nadmetanjem
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miroslav Marić, Filip Marić
Prijavadatum: 05.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 28.09.2016.
Rad

124. Aleksandar Veljković, 1090/2014, I smer
Nova metoda za asembliranje genoma na osnovu PFG elektroforeze
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Miloš Beljanski
Prijavadatum: 03.06.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 23.09.2016.
Rad

123. Nikola Prica, 1036/2014, I smer
Podrška za profajliranje softvera za uređaje sa ugrađenim računarom
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Filip Marić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 01.06.2016datum odluke NNV: 09.09.2016.

122. Nemanja Veljković, 1007/2012, I smer
Prikaz razvojnog okvira Hadoop Map-Reduce na primeru analize genomskih sekvenci
mentor: Saša Malkov    komisija: Vladimir Filipović, Jovana Kovačević
Prijavadatum: 30.05.2016datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

121. Milan Lučić, 1097/2014, R smer
Veb aplikacije za upravljanje rizicima u Sistemu upravljanja bednošću informacija, korišćenjem .NET Core 1.0 i AngularJS v.2
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Nenad Mitić, Saša Malkov
Prijavadatum: 29.05.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016.

120. Filip Luković, 1048/2013, I smer
Primena evolutivnih aloritama za proceduralno generisanje sadržaja u video igrama
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Filip Marić
Prijavadatum: 12.05.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016

119. Nikola Divić, 1120/2013, I smer
Projekat i implementacija okvira za izradu veb aplikacija u stilu mikroservisa
mentor: Saša Malkov    komisija: Vladimir Filipović, Filip Marić
Prijavadatum: 09.05.2016datum odluke NNV: 24.06.2016

118. Nikola Vidič, 1043/2014, I smer
Primena mašinskog učenja u verifikaciji softvera
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Mladen Nikolić, Filip Marić
Prijavadatum: 06.05.2016datum odluke NNV: 22.05.2016

117. Ana Mitrović, 1047/2014, I smer
Primena jezika Skala u paralelizaciji rasplinutog testiranja
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Saša Malkov, Dušan Tošić
Prijavadatum: 04.05.2016datum odluke NNV: 22.05.2016

116. Igor Valjević, 1064/2009, I smer
Preliminarno prepoznavanje sadržaja slike zasnovano na histogramu slike, korišćenjem SVM algoritma i neuronske mreže
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 29.08.2011.datum odluke NNV: 30.09.2011.
Izveštajdatum: 04.05.2016.
Rad

115. Nikola Grujić, 1151/2014, I smer
Neki algoritmi za veštačku inteligenciju u igrama
mentor: Filip Marić    komisija: Miodrag Živković, Predrag Janičić
Prijavadatum: 06.04.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016

114. Jelena Todorović, 1042/2011, I smer
Realizacija servisa za izdavanje digitalnih sertifikata i protokola za proveru validnosti izdatih sertifikata
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miodrag Živković
Prijavadatum: 06.04.2016.datum odluke NNV: 24.06.2016
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

113. Stefana Cerovina, 1044/2014, I smer
Virtuelna mašina Dartino - implementacija interpretatora za platformu MIPS
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Filip Marić, Saša Malkov
Prijavadatum: 28.03.2016.datum odluke NNV: 22.04.2016
Izveštajdatum: 23.10.2016.
Rad

112. Branislava Živković, 1040/2014, I smer
Pralelizacija statičke verifikacije softvera
mentor: Milena Vujošević Janičić    komisija: Saša Malkov, Filip Marić
Prijavadatum: 28.03.2016.datum odluke NNV: 22.04.2016
Izveštajdatum: 11.09.2017.
Rad

111. Ivan Zlatović, 1136/2015, R smer
Veb servisi u programskom jeziku Svift
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 14.01.2016.datum odluke NNV: 18.03.2016

110. Uroš Jovanović, 1047/2013, I smer
Arhitektura sistema za implementaciju igara zasnovana na komponentama
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Saša Malkov, Filip Marić
Prijavadatum: 09.01.2016.datum odluke NNV: 22.04.2016
Izveštajdatum: 29.06.2017.
Rad

109. Branko Popović, 1068/2013, I smer
Realizacija omotača za OpenSSL biblioteku u programskom jeziku Svift
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 09.01.2016.datum odluke NNV: 18.03.2016
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

108. Uroš Drakulić, 1116/2010, I smer
Kolacov problem
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 20.09.2015.datum odluke NNV: 25.09.2015.
Izveštajdatum: 30.09.2015.
Rad

107. Miljana Petrović, 1011/2009, I smer
Dizajn i implementacija višeplatformskih mobilnih aplikacija korišćenjem veb tehnologija i radnih okvira za razvoj mobilnih aplikacija
mentor: Filip Marić    komisija: Vladimir Filipović, Saša Malkov
Prijavadatum: 16.09.2015.datum odluke NNV: 23.10.2015

106. Marko Makarić, 1090/2012, I smer
Prebrojavanje ćelija metodom klasifikacije na snimcima dobijenim fluorescentnim mikroskopom
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Miloš Beljanski
Prijavadatum: 15.09.2015.datum odluke NNV: 25.09.2015.
Izveštajdatum: 13.09.2017.
Rad

105. Višnja Tarbuk, 1159/2011, R smer
Implementacija SMS usluge mobilne telefonije „Kredit alarm“ korišćenjem veb servisa u Microsoft .NET tehnologiji
mentor: Dušan Tošić    komisija: Nenad Mitić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 11.09.2015.datum odluke NNV: 25.09.2015.
Izveštajdatum: 18.12.2015.
Rad

104. Jovana Popović, 1059/2010, I smer
Analiza povezanosti sekundarne strukture proteina i različitih načina klasifikacija aminokiselina
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Nenad Mitić
Prijavadatum: 01.09.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 22.09.2016.
Rad

103. Mirjana Milić, 1105/2010, I smer
Analiza povezanosti sekundarne strukture proteina i interfejsa prema drugim molekulima
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Nenad Mitić
Prijavadatum: 01.09.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad

102. Milana Grbić, 1117/2013, R smer
Grupisanje organizama pomoću različitih metoda klasifikacije u zavisnosti od genotipskih i fenotipskih karakteristika
mentor: Nenad Mitić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Miloš Beljanski
Prijavadatum: 27.08.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 16.05.2016
Rad

101. Nevena Đurđević, 1112/2013, L smer
Alati za elektronski podržano učenje zasnovani na jeziku HTML5
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Miroslav Marić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 26.08.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.

100. Aleksandar Ilić, 1027/2010, I smer
Komunikacija između procesa na operativnom sistemu Android
mentor: Filip Marić    komisija: Miroslav Marić, Dušan Tošić
Prijavadatum: 25.08.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 01.10.2015.
Rad

99. Stefan Janković, 1054/2011, R smer
Heuristički pristup rešavanju problema lokacije i realokacije vozila hitne pomoći po baznim stanicama
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miroslav Marić, Filip Marić
Prijavadatum: 24.08.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 25.09.2015.
Rad

98. Andrej Panić, 1074/2014, R smer
Implementacija i primena arhitekturalnih šablona u razvoju veb i mobilnih aplikacija
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 26.07.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 02.07.2017.
Rad

97. Nikola Živković, 1062/2011, I smer
Pristup lokalnom operativnom sistemu i njegova kontrola iz veb aplikacija
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 15.07.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštaj
Rad

96. Milan Đorđević, 1058/2010, I smer
Implementacija veb servisa korišćenjem tehnologija NodeJS i MongoDB
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 21.06.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 27.09.2015.
Rad

95. Milan Panić, 1096/2014, R smer
Aspektno orijentisani pristup programiranju
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Saša Malkov, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 15.06.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 22.09.2016.
Rad

94. Stefan Bačević, 1061/2014, R smer
Komparativna analiza modernih tehnologija u razvoju Android aplikacija
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Miodrag Živković, Filip Marić
Prijavadatum: 15.06.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

93. Predrag Vujić, 1042/2013, I smer
Bezbednost veb aplikacija, vrste napada i načini odbrane
mentor: Filip Marić    komisija: Saša Malkov, Milena Vujošević Janičić
Prijavadatum: 08.06.2015.datum odluke NNV: 19.06.2015.

92. Đorđe Rakonjac, 1135/2013, I smer
Implementacija sistema za dinamičku geometriju unutar jezika JavaScript
mentor: Filip Marić    komisija: Predrag Janičić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 07.06.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.

91. Radomir Đoković, 1037/2014, R smer
Predviđanje polariteta iskaznih promenljivih u zadovoljavajućim valuacijama iskaznih formula metodama klasifikacije
mentor: Mladen Nikolić    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 05.06.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 02.11.2015.
Rad

90. Murat Dacić, 1072/2014, R smer
Analitika velikih podataka na klasteru korišćenjem Apache Spark
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Saša Malkov, Jelena Graovac
Prijavadatum: 30.05.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.

89. Nikola Milojević, 1149/2012, I smer
Razvoj 3d igara za sistem Android pomoću okruženja Unity
mentor: Filip Marić    komisija: Dušan Tošić, Miodrag Živković
Prijavadatum: 27.05.2015.datum odluke NNV: 23.10.2015
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

88. Stefan Isidorović, 1014/2013, I smer
Određivanje sličnosti audio numera aproksimacijom karakteristika audio signala
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Dragan Matić
Prijavadatum: 21.05.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.

87. Dejan Kaplarević, 1093/2014, R smer
Korelacioni napad na protočne šifre
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 21.05.2015.datum odluke NNV: 19.06.2015.

86. Jovana Stefanović, 1088/2014, R smer
Algoritmi za rešavanje Rubikove kocke
mentor: Miodrag Živković    komisija: Žarko Mijajlović, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 21.05.2015.datum odluke NNV: 19.06.2015.

85. Branislava Šandrih, 1132/2014, R smer
Konstrukcija koda sa refaktorisanjem prema obrascima dizajna
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 19.05.2015.datum odluke NNV: 11.09.2015.
Izveštajdatum: 27.09.2015.
Rad

84. Petar Jovanović, 1135/2012, I smer
Sistem za paralelizaciju neuronskih mreža na OpenCL akceleratorima
mentor: Filip Marić    komisija: Saša Malkov, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 05.05.2015.datum odluke NNV: 19.06.2015.

83. Aleksandar Nedeljković, 1102/2013, I smer
Implementacija i evaluacija algoritama mašinskog učenja za filtriranje neželjene elektronske pošte
mentor: Filip Marić    komisija: Mladen Nikolić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 04.05.2015.datum odluke NNV: 19.06.2015.
Izveštajdatum: 27.01.2016.
Rad

82. Ognjen Kocić, 1142/2013, I smer
Ocenjivač zadataka iz programiranja – implementacija složenog softvera u modernom C++-u
mentor: Saša Malkov    komisija: Milena Vujošević Janičić, Aleksandar Kartelj
Prijavadatum: 14.04.2015. datum odluke NNV: 24.04.2015.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad

81. Aleksandra Simić, 1141/2013, I smer
Projekat i implementacija informacionog sistema za zadavanje, pregledanje i rešavanje programerskih zadataka
mentor: Saša Malkov    komisija: Mladen Nikolić, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 14.04.2015.datum odluke NNV: 24.04.2015.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad

80. Sara Popadić, 1050/2014, R smer
NoSQL baze podataka dokumenata – Apache CouchDB
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Saša Malkov, Jelena Graovac
Prijavadatum: 13.04.2015.datum odluke NNV: 24.04.2015.
Izveštajdatum: 21.01.2016
Rad

79. Marija Đurić, 1012/2014, R smer
Monte Karlo metode i primene u bioinformatici
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Nenad Mitić, Marko Obradović
Prijavadatum: 05.04.2015.datum odluke NNV: 24.04.2015.
Izveštajdatum: 26.02.2017.
Rad

78. Miloš Radosavljević, 1024/2011, I smer
„Mašina pravila” - ekspertski sistem dokazivanja zasnovan na pravilima
mentor: Miroslav Marić    komisija: Filip Marić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 27.03.2015.datum odluke NNV: 24.04.2015.
Izveštajdatum: 21. 09. 2016.
Rad

77. Uroš Vukašinović, 1097/2013, R smer
Dvodimenzionalni problem pakovanja sa upotrebljivim ostacima
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 26.02.2015.datum odluke NNV: 24.04.2015.

76. Mila Ratković, 1010/2012, R smer
Fibonačijev hip i primene
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 20.02.2015.datum odluke NNV: 27.03.2015.
Izveštajdatum: 21. 09. 2016.
Rad

75. Suzana Radotić, 1044/2013, R smer
Korišćenje Selenim-a za testiranje softvera vezanog za korisnički interfejs i finansijske aplikacije
mentor: Dušan Tošić    komisija: Vladimir Filipović, Miroslav Marić
Prijavadatum: 31.12.2014.datum odluke NNV: 27.02.2015.
Izveštajdatum: 20.09.2016.
Rad

74. Milica Velanac, 1123/2013, R smer
Implementacija digitalnog arhiva prilagođavanjem Alfresco sistema za upravljanje dokumentima
mentor: Dušan Tošić    komisija: Milena Vujošević Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 30.12.2014.datum odluke NNV: 27.02.2015.
Izveštajdatum: 02.07.2015.
Rad

73. Ivana Dražić, 1123/2014, R smer
Korišćenje radnog okruženja Laravel za razvoj veb aplikacija i obradu podataka
mentor: Dušan Tošić    komisija: Saša Malkov, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 30.12.2014.datum odluke NNV: 27.02.2015.
Izveštajdatum: 15.08.2016.
Rad

72. Miloš Milaković, 1063/2012, I smer
Uporedna analiza radnih okvira za izradu mobilnih aplikacija za Android
mentor: Saša Malkov    komisija: Vladimir Filipović, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 05.11.2014.datum odluke NNV: 23.01.2015.
Izveštajdatum: 20.09.2017.
Rad

71. Dragan Sinđelić, 1005/2013, L smer
Elektronski kurs o Adobe Flash CS5 za učenike osnovnih škola
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 03.11.2014.datum odluke NNV: 28.11.2014.

70. Dušan Ristovski, 1154/2013, R smer
Korelacioni napad na protočne šifre
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 31.10.2014.datum odluke NNV: 28.11.2014.

69. Vladan Vulović, 1015/2011, I smer
Primena NoSQL baze podataka Mongo DB u razvoju skalabilnih veb aplikacija
mentor: Miroslav Marić    komisija: Saša Malkov, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 14.10.2014.datum odluke NNV: 23.01.2015.

68. Saša Grujić, 1136/2013, R smer
Pravljenje 2D igara korišćenjem pogodnosti okruženja Unity
mentor: Aleksandar Kartelj    komisija: Dušan Tošić, Miodrag Živković
Prijavadatum: 14.10.2014.datum odluke NNV: 23.01.2015.

67. Stefan Petković, 1035/2012, I smer
Mikroservisna platforma za simboličko izračunavanje
mentor: Filip Marić    komisija: Jelena Hadži-Purić, Zorica Stanimirović
Prijavadatum: 07.10.2014.datum odluke NNV: 28.11.2014.
Izveštajdatum: 20.07.2015.
Rad

66. Aleksandra Zafirovska, 1081/2009, I smer
Praćenje i ocenjivanje elemenata rada u kadrovskom informacionom sistemu proizvodnog preduzeća
mentor: Saša Malkov    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Nenad Mitić
Prijavadatum: 19.9.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 02.10.2014.
Radodbrana: 10.10.2014.ocena: 10

65. Darko Pavlović, 1128/2011, R smer
Razvoj biblioteke matematičkih funkcija za projekat otvorenog koda Qlab
mentor: Miroslav Marić    komisija: Miodrag Živković, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 17.09.2014.datum odluke NNV: 24.04.2015.

64. Srđan Terzić, 1054/2012, I smer
Strukture podataka za razvoj video igara
mentor: Miodrag Živković    komisija: Vladimir Filipović, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 11.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 21.9.2016.
Rad

63. Aleksandar Ćetković, 1033/2013, R smer
Mogućnosti korišćenja programskog jezika Skala u razvoju veb aplikacija
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 09.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.

62. Miloš Šošić, 1012/2013, R smer
Heuristički pristup rešavanju problema minimalnpg kašnjenja
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miodrag Živković, Miroslav Marić
Prijavadatum: 05.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 03.10.2014.
Radodbrana: 09.10.2014.ocena: 10

61. Nikola Stanojević, 1064/2012, I smer
Algoritmi za pronalaženje najkraćeg puta u video igrama
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Jelena Hadži Purić
Prijavadatum: 05.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 16.08.2017.
Rad

60. Miloš Jordanski, 1041/2013, R smer
Rešavanje problema uspostavljanja uslužnih objekata primenom heurističkih metoda
mentor: Miroslav Marić    komisija: Dušan Tošić, Zorica Stanimirović
Prijavadatum: 03.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 03.10.2014.
Radodbrana: 10.10.2014.ocena: 10

59. Slobodan Marković, 1039/2009, I smer
Hamiltonovi ciklusi u srednjem grafu hiperkocke
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Saša Malkov
Prijavadatum: 03.09.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.

58. Dragan Đurđević, 1059/2012, I smer
Poređenje egzaktnih i metaheurističkih metoda za rešavanje nekih optimizacionih problema
mentor: Filip Marić    komisija: Predrag Janičić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 27.08.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 18.10.2014.
Radodbrana: 28.10.2014.ocena: 10

57. Aleksandra Zalad-Gajić, 1193/2011, R smer
Analiza izvodljivosti implementacije osnovne bankarske aplikacije Temenos T24+
mentor: Saša Malkov    komisija: Nenad Mitić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 18.08.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 26.09.2014.
Radodbrana: 10.10.2014.ocena: 10

56. Jana Gudurić, 1014/2009, I smer
Algoritmi za generisanje permutacija i kombinacija
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 01.08.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

55. Gojko Gojković, 1019/2013, L smer
Pogodnosti uvođenja programskog jezika Pajton u sistem obrazovanja
mentor: Miroslav Marić    komisija: Dušan Tošić, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 28.07.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.

54. Sanja Petrović, 1110/2012, I smer
Realizacija veb aplikacije za kreiranje rasporeda časova upotrebom RichFaces i EJB (Enterprise Java Beans) okruženja
mentor: Filip Marić    komisija: Dušan Tošić, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 29.06.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

53. Dušan DŽamić , 1018/2013, R smer
Rešavanje problema raspoređivanja poslova u višefaznoj proizvodnji sa paralelnim mašinama primenom hibridnih metaheurističkih metoda
mentor: Miroslav Marić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Zorica Stanimirović
Prijavadatum: 26.06.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.
Izveštajdatum: 02.10.2014.
Radodbrana: 09.10.2014.ocena: 10

52. Kristina Stefanović, 1008/2012, I smer
Razmatranje nerelacionih karakteristika SUBP MariaDB na primeru razvoja veb aplikacije za razmenu poruka i dokumenata
mentor: Saša Malkov    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Nenad Mitić
Prijavadatum: 21.06.2014.datum odluke NNV: 22.09.2014.

51. Radmila Sekulić, 1021/2013, R smer
Programski okvir za testiranje nedeterminističkih metaheuristika
mentor: Milan Tuba    komisija: Miodrag Živković, Vladimir Filipović
Prijavadatum*: 12.06.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.

50. Saša Petrović, 1089/2013, L smer
Elektronske lekcije o rekurziji u programskom jeziku Pajton
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 10.06.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.

49. Gerawork Aynekulu, 1004/2012, I smer
Predlog poboljšanja korišćenja etiopskog pravopisa kreiranjem standardizovane virtualne tastature
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum*: 25.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštajdatum: 22.09.2016.
Rad

48. Danica Milić, 1145/2011, I smer
CEO optimizacija i faktori rangiranja veb lokacija
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Filip Marić, Miroslav Marić
Prijavadatum*: 21.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštajdatum: 22.06.2015.
Rad

47. Miloš Kralj, 1042/2009, I smer
Alati i pristup rešavanju problema curenja memorije u JavaScript aplikacijama
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum*: 20.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštaj
Rad

46. Andrija Đurišić, 1150/2012
Implementacija i evaluacija tehnika klasifikacije teksta zasnovanih na Bajesovoj teoremi
mentor: Filip Marić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Jelena Graovac
Prijavadatum: 19.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštajdatum: 17.11.2014.
Radodbrana: 11.12.2014.ocena: 10

45. Nikola Stanković, 1022/2012, I smer
SQL/XML i XQuery upitni jezici za rad sa XML tipom podataka u RSUBP DB2
mentor: Nenad Mitić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Saša Malkov
Prijavadatum*: 16.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštajdatum: 17.09.2017.
Rad

44. Mina Aleksandra Konaković, 1143/2013, R smer
Stohastičke kontekst slobodne gramatike i primene
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Mladen Nikolić, Miloš Beljanski
Prijavadatum*: 13.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.
Izveštajdatum: 11.08.2014.
Radodbrana: 20.08.2014.ocena: 10

43. Duško Višić, 1153/2010, R smer
Zavisnost brzine klasterovanja metodom K - sredina od broja procesora
mentor: Filip Marić    komisija: Mladen Nikolić, Predrag Janičić
Prijavadatum: 12.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.

42. Igor Petković, 1022/2011, I smer
Navigacija i planiranje putanje autonomnog mobilnog robota
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum*: 12.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.

41. Igor Ilić, 1056/2011, L smer
Primena programskog jezika Python u realizaciji algoritama za rangiranje veb stranica
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 09.05.2014.datum odluke NNV: 20.06.2014.

40. Martin Hofer, 1012/2011, I smer
Kriptoanaliza algoritama A5/2
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 23.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 21.09.2016.
Rad

39. Sava Gavran, 1036/2012, I smer
Veštačke neuronske mreže u istraživanju podataka: pregled i primena
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 23.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 22.01.2016
Rad

38. Uroš Mihailović, 1026/2012, I smer
Kerneli u klasifikaciji metodom podržavajućih vektora
mentor: Nenad Mitić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Saša Malkov
Prijavadatum: 23.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.

37. Senad Ibraimoski, 1044/2012, I smer
Konstrukcije Adamovih matrica
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 22.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 21.11.2015.
Rad

36. Jovana Radulović, 1104/2013, R smer
Analiza izlaznog niza generatora RC4
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Mladen Nikolić
Prijavadatum*: prijava.pdfdatum odluke NNV: 22.04.2014.
Izveštajdatum: izvestaj.pdf
Radodbrana: rad.pdf

35. Ivana Medić, 1124/2013, R smer
Uslovna slučajna polja i primena na rastavljanje reči na kraju reda u srpskom jeziku
mentor: Gordana Pavlović-Lažetić    komisija: Duško Vitas, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 22.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014. (u izveštaju 09.05.2014.)
Izveštajdatum: 16.09.2014.
Radodbrana: 26.09.2014.ocena: 10

34. Aleksandra Arisić, 1025/2013, R smer
Napad na šifru RC4 u okviru protokola WEP
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 22.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 19.09.2014.
Radodbrana: 23.09.2014.ocena: 10

33. Ivana Filipović, 1039/2013, L smer
Elektronske lekcije o naredbama grananja i ciklusima u programskom jeziku C#
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 15.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.

32. Maja Mihajlović, 1026/2013, L smer
Objektno orijentisana paradigma u programskom jeziku Pajton
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 10.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.

31. Milan Josifović, 1081/2013, L smer
Tipovi i strukture podataka u programskom jeziku Pajton
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 10.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.

30. Dragoslav Stojčić, 1005/2012, I smer
Implementacija automatskih strategija u video igrama zasnovanih na evolutivnim algoritmima
mentor: Filip Marić    komisija: Miroslav Marić, Dušan Tošić
Prijavadatum: 04.04.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 01.10.2015.
Rad

29. Vuk Petković, 1064/2013, R smer
Mogućnost primene masivno paralelnog izračunavanja u implementaciji Monte Karlo simulacija
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Filip Marić
Prijavadatum: 31.03.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 03.10.2014.
Radodbrana: 10.10.2014.ocena: 10

28. Ivan Merdović, 1038/2010, I smer
Alat za vizualizaciju geoprostornih podataka na Vebu
mentor: Saša Malkov    komisija: Nenad Mitić, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 31.03.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 12.09.2014.
Rad

27. Milos Martinović, 1040/2013, R smer
Kriptoanaliza šifre E0
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 26.03.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 04.05.2016.
Rad

26. Lazar Radovanović, 1020/2010, I smer
Sistem android i njegovo prilagođavanje
mentor: Filip Marić    komisija: Saša Malkov, Miroslav Marić
Prijavadatum odluke NNV: 21.03.2014.

25. Ivana Duškić, 1037/2011, R smer
Alati za objektno­relaciono preslikavanje Entity Framework i Hibernate i njihovo poređenje
mentor: Nenad Mitić    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštajdatum: 21.09.2014.
Radodbrana: 29.09.2014.ocena: 10

24. Aljoša Šljuka, 1127/2012, R smer
Novi pristup konstrukciji Veb aplikacija
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštaj
Radodbrana: 22.09.2014.ocena: 10

23. Dejan Živković, 1032/2013, R smer
Simulacija razvoja grada
mentor: Miodrag Živković    komisija: Mladen Nikolić, Saša Malkov
Prijavadatum: 20.03.2014.datum odluke NNV: 30.05.2014.
Izveštajdatum: 19.05.2015.
Radodbrana: 19.06.2015.ocena: 10

22. Dejan Popović, 1159/2013, R smer
Primena “Sring” i “Hibernate” tehnologija za kreiranje Web aplikacija
mentor: Dušan Tošić    komisija: Nenad Mitić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 18.03.2014.

21. Ksenija Grujić-Petrovič, 1060/2013, R smer
Karakteristika i upotreba Raspberry Pi računara
mentor: Nenad Mitić    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 10.03.2014datum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštajdatum: 21.09.2014.
Radodbrana: 29.09.2014.ocena: 10

20. Ivan Grujičić, 1086/2012, I smer
Primena istraživanja podataka na određivanje karakteristika pozicija epitopa u proteinima
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Mirjana Pavlović (IOFH)
Prijavadatum: 10.03.2014datum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštajdatum: 03.10.2014.
Radodbrana: 10.10.2014.ocena: 10

19. Slobodan Vojvodić, 1126/2013, R smer
Određivanje pravila pridruživanja između pojavljivanja karakterističnih niski u tumorskim antigenima
mentor: Nenad Mitić    komisija: Saša Malkov, Mirjana Pavlović (IOFH)
Prijavadatum: 07.03.2014.datum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštajdatum: 25.09.2016.
Rad

18. Vladimir Milošević, 1013/2010, I smer
Modelovanje android aplikacije korićšenjem projektovanih i arhitekturalnih uzoraka na android platformi
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Jelena Hadži-Purić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 05.03.2014.datum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštaj
Radodbrana: 09.04.2014.ocena: 10

17. Nebojša Perić, 1024/2013, R smer
Neke primene teorije fazi skupova i fazi logike u procesiranju slika
mentor: Aleksandar Jovanović    komisija: Aleksandar Perović, Miroslav Marić
Prijavadatum: 29.01.2014.datum odluke NNV: 21.03.2014.
Izveštajdatum: 10.07.2014.
Radodbrana: 08.09.2014.ocena: 10

16. Danijela Stamenković, 1045/2012, L smer
Elektronski kurs informatike za prvi razred gimnazije
mentor: Miroslav Marić    komisija: Vladimir Filipović, Sana Stojanović
Prijavadatum: 25.11.2013.datum odluke NNV: 14.02.2014.

15. Jovica Topaloski, 1019/2011, I smer
Kombinacija binarnog uređenog stabla i hipa
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 25.11.2013.datum odluke NNV: 14.02.2014.
Izveštajdatum: 19.09.2017.
Rad

14. Marija Radulović, 1030/2012, L smer
Elektronski kurs MS Word za srednju školu
mentor: Miroslav Marić    komisija: Dušan Tošić, Vladimir Filipović
Prijavadatum: 18.11.2013.datum odluke NNV: 14.02.2014.

13. Vladimir Kaplarević, 1038/2013, R smer
Primena specijalnih svojstava HTML5 u razvoju veb i Android aplikacije
mentor: Dušan Tošić    komisija: Vladimir Filipović, Filip Marić
Prijavadatum: 14.11.2013.datum odluke NNV: 14.02.2014.

12. Miloš Perić, 1014/2012, R smer
Rešavanje lokacijskog problema ograničenih kapaciteta sa modularnim vezama korišćenjem memetskog algoritma
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Miodrag Živković, Miroslav Marić
Prijavadatum: 27.05.2013.datum odluke NNV: 07.06.2013.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad

11. Kosana Protić, 1047/2012, R smer
Analiza uticaja operatora ukrštanja na performanse genetskog algoritma za rešavanje prostog lokacijskog problema
mentor: Zorica Stanimirović    komisija: Dušan Tošić, Miroslav Marić
Prijavadatum: 27.05.2013.datum odluke NNV: 07.06.2013.
Izveštajdatum: 02.10.2015.
Rad

10. Saša Pršić, 1011/2011, I smer
Blumov filter za p2p mreže
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Saša Malkov
Prijavadatum: 27.05.2013.datum odluke NNV: 21.06.2013.
Izveštajdatum: 07.07.2015.
Rad

9. Slaviša Božović, 1014/2011, I smer
Sufiksni nizovi
mentor: Miodrag Živković    komisija: Filip Marić, Saša Malkov
Prijavadatum: 30.04.2013.datum odluke NNV: 21.06.2013.
Izveštajdatum: 02.10.2015.
Rad

8. Bojana Zečević, 1108/2011, R smer
REST servisi u Javi i njihova primena u aplikaciji telekomunikacionog operatera
mentor: Vladimir Filipović    komisija: Dušan Tošić, Saša Malkov
Prijavadatum: 15.04.2013.datum odluke NNV: 07.06.2013.
Izveštaj
Rad

7. Irena Pajević, 1107/2011, R smer
Obezbeđivanje komunikacije veb aplikacije korišćenjem SQL upita i razvoj aplikacije za elektronsko poslovanje
mentor: Dušan Tošić    komisija: Gordana Pavlović-Lažetić, Filip Marić
Prijavadatum: 21.03.2013.datum odluke NNV: 21.06.2013.
Izveštajdatum: 01.10.2015.
Rad

6. Dejan Mitrović, 1092/2010, I smer
Kontrola autonomnog vozila u virtuelnom saobraćajnom okruženju
mentor: Predrag Janičić    komisija: Miodrag Živković, Mladen Nikolić
Prijavadatum: 8.11.2012.datum odluke NNV: 30.11.2012.
Izveštajdatum: 23.06.2015.
Rad

5. Tamara Trifunović, 1026/2011, R smer
Mersenovi prosti brojevi
mentor: Miodrag Živković    komisija: Žarko Mijajlović, Predrag Janičić
Prijavadatum: 12.10.2012.datum odluke NNV: 30.11.2012.

4. Jelene Nikolić, 1025/2011, R smer
Korisnički veb servisi na platformi Android
mentor: Dušan Tošić    komisija: Nenad Mitić, Filip Marić
Prijavadatum: 19.09.2012.datum odluke NNV: 14.12.2012.
Izveštajdatum: 02.10.2015.
Rad

3. Đorđe Kalanj, 1029/2010, I smer
Primena tehnologije CUDA u pravljenju de Brujinovog grafa
mentor: Saša Malkov    komisija: Miodrag Živković, Nenad Mitić
Prijavadatum: 23.09.2011.datum odluke NNV: 30.09.2011.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad

2. Snežana Perović (Sarić), 1035/2009, I smer
Predstavljanje Bulovih funkcija binarnim dijagramima odlučivanja
mentor: Miodrag Živković    komisija: Predrag Janičić, Filip Marić
Prijavadatum: 03.06.2011.datum odluke NNV: 30.09.2011.
Izveštajdatum: 22.09.2015.
Rad

1. Miloš Vojinović, 1070/2009, I smer
Projekat i prototip sistema za podršku organizovanja naučnih i stručnih skupova
mentor: Saša Malkov    komisija: Žarko Mijajlović, Nenad Mitić
Prijavadatum: 01.10.2010.datum odluke NNV: 26.11.2010.
Izveštajdatum: 29.09.2015.
Rad